امروز پس از نشست و برخاست از چندین جلسه ی کاری متوالی، با یکی از دوستان به سمت دیگه ی شهر داشتیم میرفتیم  و در بین صحبت هامون، بحث در مورد نصایح، کرامات و خاطرات شخصی مون با حاج محسن بود!
اینقدر بحث گرم شده بود که یهو به خودمون اومدیم و دیدیم کلی از مسیر رو اشتباه اومدیم و حتی اتفاق جالب تر این بود دیدیم به لحاظ مسافت هم فاصله ی چندانی با حاج محسن نداریم!
حاج محسنه دیگه! شوخی های دوست داشتنی ایشون با بنده متاسفانه مسبوق به سابقه اس!
خلاصه رفتیم که بریم پیش حاجی...

ابتدا باید عرض کنم که حاج محسن یکی از عرفای اهل دل، خوش ذوق، دوست داشتنی، گمنام روی زمین و پر آوازه در آسمانهاست و اتفاقا حضرت ایت الله بهجت(ره) هم توصیه کردند برای رفع گرفتاری ها و مشکلات به ایشون مراجعه کنید.
شغل ظاهری حاج محسن دست فروشی لیف و جوراب و ... در ضلع شمالی میدان قیام هست، اما در عمل اون مکان منبر خیابانی، بنگاه خیریه، مرکز حمایت از افراد بی بضاعت، مرکز رفع گرفتاری های پیچیده ی روزگار و حتی محل مراجعه ی برخی مسئولین ارشد کشور هست!
لازم به ذکر است که ایشون در همون حوالی میدان قیام هم هر هفته هیئت و جلسات اخلاق هم دارن که تجربه اش برای هر کسی می تونه بسیار جالب باشه.
امروز که ما رو طلبید، فرصت رو مقتنم شمردم و برخی سوالاتم رو پرسیدم و جواب های بسیار عالی گرفتم و برخی مشکلاتی که از قبل برام وجود داشت رو هم پیش ایشون حل کردم و در آخر صحبت با اشاره و کنایه، بنده رو نسبت به یکسری مسائل شخصی هوشیار کردند...
دوست بنده هم در مورد صدقه های جمع شده اش در صندوق خانگی موسسه محک (که مدعی جمع آوری پول برای درمان هزینه های بیماران سرطانی هست ولی پول ها رو صرف فعالیت های سیاسی کثیف می کنه) از حاجی سوال پرسید و حاجی هم جواب های جالبی داد!
در آخر بحث دیدم حیف شد که این حرفا رو مستند نکردم و فوری دوربین رو در اوردم و ادامه ی بحث حاجی با دوستم رو ضبط کردم که بد نیست شما هم بخشی از اون رو روزی 5-6 بار ببینید و در افکاری عمیق فرو برید:


دانلود

پس از چندین روز کار فکری سنگین، بعد از ملاقات با ایشون تا مدت ها آرامم و حال خیلی خوبی دارم اما تا همین الان حرف هاشون در مورد مردم شهری که در شمالش نیاوران و فرمانیه و در جنوبش محله هایی فقیر نشین داره، ذهنم رو خیلی درگیر کرده ...


پی نوشت اول: اگر قصد فکر می کنید انسان هستید اما آدم نیستید، برای آدم شدن هرچه زودتر به ایشون مراجعه کنید
پی نوشت دوم: اگر قصد کمک به فقرای واقعی رو دارید، ایشون بهترین و مطمئن ترین بانک اطلاعاتی هستند و می تونن کمکتون کنن.
پی نوشت سوم: اگر نذر و صدقه ای هم دارید (حتی در حد 3-4 هزار تومن) می تونید به حال محسن اعتماد کنید!


فرمایشی گوهر بار از حاجی:

انسان نباید تا به مشکلی بر می خورد گردن جادو وجنبل بیندازه ، بعضی اوقات اخلاق انسان بد می شود و همین باعث گرفتاری می شود و گردن جادو وجنبل می اندازه!
بد اخلاقی در خونه موجب کاهش روزی ،فشار قبر، قیامت آدم گیر می کنه، مردم از آدم دوری می جویند، بی رفیق می شود، اگر هم رفیق پیدا کند رفیق خوبی نیست، مسلما برای عمر نیز بی تاثیر نیست، ادم عبوس چهره اش تغییر می کند.